Kancelaria prawna do odzyskiwania długów

Zachowanie płynności finansowej jest dla każdego przedsiębiorstwa absolutnym priorytetem. Niestety czasami na skutek różnorakich zdarzeń osiągnięcie takiego celu może być znacznie utrudnione.

Szczególnym zagrożeniem są tu oczywiście wszelkie wierzytelności, które są generowane przez niepłacone faktury od kontrahentów. Gdy kolejne wezwanie do zapłaty nie przynosi skutków, to w takim wypadku nie wolno zwlekać i należy podjąć działania mające na celu odzyskiwanie długów. Co więc najlepiej zrobić? Tutaj zasadniczo mamy dwa wyjścia, a więc samodzielny kontakt, lub powierzenie sprawy specjalistom.

Pierwsze rozwiązanie może być skuteczne praktycznie tylko wówczas, gdy kwoty są niewielkie, lub nasz dłużnik faktycznie wykazuje szczerą wolę, by swoje zobowiązanie spłacić. Kiedy jednak wystawiona faktura znacznie już przekroczyła termin jej zapłaty, to najlepiej od razu postawić na fachowców.

Czy będzie to firma windykacyjna, czy też prawnik to już nieco inna kwestia. Z pewnością dużą zaletą, którą posiada kancelaria prawna to sprawne prowadzenie windykacji należności. Zaangażowani specjaliści reprezentują wówczas swoich klientów przed sądami i innymi organami, lub też wspomagają wszelkie kroki podejmowane przez firmowe działy zmierzające do odzyskania pieniędzy. Taka pomoc prawna może być szczególnie bezcenna, gdy windykacja jest międzynarodowa. W takich wypadkach działają prawnicy zagraniczni obeznani z prawem obowiązującym na danym terytorium. Co do zasady jednak obsługa międzynarodowych długów będzie nieco droższa, co zresztą jest też logiczne. Nie wolno też zapominać, że kancelaria świadczy też doradztwo. Dzięki temu możliwe jest opracowanie wraz ze specjalistą tego, jak ma wyglądać w praktyce procedura odzyskania długu.

Na koniec wart też pamiętać, że te usługi windykacyjne nie są aż tak kosztowne, w stosunku do kosztów wynikających z posiadania dłużników.

1 thought on “Kancelaria prawna do odzyskiwania długów

  1. Odzyskiwanie długów to koszmar, zarówna dla dłużnika, jak i pożyczkodawcę. Pomoc prawna jest w tej kwestii podstawą do działania.

Comments are closed.